2013 m. birželio 22 d., šeštadienis

Abortas: gyvybė prieš patogią „laisvę“

 Perkopijuoju savo tekstuką kuris buvo patalpintas Lietuvos ryto "Bendraukim" skiltyje.

Neseniai Seime buvo pritarta įstatymo projektui, kuris siūlo uždrausti abortus. Už projektą balsavo 46 Seimo nariai, prieš – 19, susilaikė 25. Jį dar svarstys Seimo komitetai, dėl jo Seimas apsispręs rudens sesijoje. Viešoji erdvė net paklaiko nuo aršių diskusijų. Kadangi esu pilietiškas žmogus, manau, laikas ir man pareikšti savo nuomonę. O mano nuomone, šis projektas yra sveikintinas ir Seimas jį privalo palaikyti.

Kodėl? Klaustukas atrodo labai nepadoriai, kai kalbame apie žmogaus gyvybę. Gyvybė yra aukščiau visų ideologijų ir teisių. Reikalingų ar nelabai. Bet atrodo, jog ne visi tai supranta arba nenori suprasti. Tad teks vėl pabaksnoti pirštuku ir paaiškinti savo poziciją.
Pirmas argumentas: moteris turi teisę į savo kūną. Žinoma, jog turi, kas bando tai paneigti? Bet ar ta teisė aukščiau už negimusio žmogaus gyvybę? Kiekviena moteris turi teisę bei galimybę pasirinkti savo partnerius, kontracepcijos įvairove taip pat negalime skųstis, tad kokia bėda? Nenori vaiko? Naudok apsaugos priemones, susilaikyk nuo lytinių santykių – variantų yra daugybė.
Niekas nedraudžia suaugusiam žmogui visaip darkytis iš savo kūno, gali įgyvendinti / išpildyti įvairiausias „teises“ su savo kūnu, bet, mielosios, gal tą darykit ne kito gyvybės sąskaita?
Antras argumentas: embrionas dar ne žmogus. Ar jūs tuo tikri? Apie devintą savaitę jis ima įgauti žmogui būdingų bruožų. Primenu, jog dabar galima abortą pasidaryti iki 12 nėštumo savaitės. Dieną iki 12 savaitės nėštumo embrionas nebuvo žmogumi, o dieną po dvyliktos savaitės nėštumo jau tampa žmogumi? Viską lemia viena kalendorinė diena? Gerbiamosios, tiek jūs, tiek ir visi kiti praėjo tą „ne žmogaus“ kelią, tad kodėl nenorite suteikti šansą ir kitam/ai gyventi? Kad besiformuojantis kūdikis neatrodo kaip tik ką gimęs, tai dar nereiškia, jog jis prastesnis. Tuo labiau, jis tokiu tikrai taps, jei tik jam kas suteiks šansą.
Trečias argumentas: uždraudus abortus vaikų namai prisipildys nemylimų vaikų. O jie dabar tušti? Net ir esant liberalioms sąlygoms darytis „išvalymą“ (šlykščiai skamba), vaikų namuose nestinga apleistų vaikų, tad problemos ieškokime kitur. Tuo labiau, tie vaikai bent jau turi šansą, jog juos kas paims globoti, gal ras namų šilumą gerų žmonių širdyse. Arba susikurs gyvenimą patys. Jie bent turi šansą! Laimė ir gyvybė nematuojama materialiu turtu.
Nepykit, bet toliau nebesinori argumentuoti, o pažiūrėjus aukščiau „YouTube“ video „Kas lieka po aborto“ dingsta noras racionalizuoti tai. Tai yra vaiko nužudymas. Ir dėl ko? Dėl patogesnio gyvenimo? Kad „moteris“ galėtų palakstyti po vakarėlius? Kad karjerą darytųsi? Kito gyvybės sąskaita?
Man pati didžiausia ir garbingiausia profesija ar karjera, prieš kurią visada nulenksiu galvą, yra  mamos. Visi pinigai, blizgučiai ir kiti niekai nublanksta prieš sugebėjimą į pasaulį išleisti gyvybę bei jį paruošti doram gyvenimui. Tai didžiausias man argumentas, net nežinau, ar tikslinga būtų kažką daugiau rašyti.
Pasaulis kupinas keistų žmonių. Mane visada stebino, jog aktyvūs abortų šalininkai labai dažnai protestuoja prieš medžioklę, prieš nuskriaustus žvėrelius, prieš mindžiojamą žolę ir t.t. Bet va kūdikį žudyti reiškia TEISĘ. Taip ir matau išdidžias papūstas lupytes – juk ji turi teisę atsikratyti „balasto“.
Aišku, yra rimtų argumentų, kurie liečia ir abortą pasidariusią moterį. Tokie kaip tai, jog padidėja tikimybė susirgti vėžinėmis ligomis, psichozėmis, o taip pat gali kilti problemų, kai jau moteris panorės gimdyti. Va, tada gali kilti problemų su sveiko kūdikio gimimu. Bet ar tai svarbu žmogui, kurio nepaliečia argumentas, jog jis žudo gyvybę?
Išprievartavo? Problema su motinystės instinkto nebuvimu ir labai nesinori vaiko? Yra gyvybės langeliai – atiduok ten tą vargšą kūdikį, gal kitur jis ras geresnę motiną.
Taip, žinau, jog šis tekstas labai nepatiks „liberaliems“ ir „pažangiems“ žmonėms, jie purkštaus, mėtys milijonus gražiai sudėliotų faktelių, reikš savo teises ir taip toliau, bet tai yra niekas, absoliutus niekas. Jie pateisina žudymą, negimusių žmonių žudymą, tuo visi argumentai ir baigiasi.
Būkim atsakingi. Nežudykim.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą