2013 m. spalio 8 d., antradienis

Tautininkas: Šalin rankas nuo tautinių simbolių!

  Tekstas buvo publikuotas www.kaunotautininkas.lt

Pavadinimas nukopijuotas iš labai skambaus seimo narės Birutės Vėsaitės straipsnio. Aš jį vertinčiau taip pat tragiškai kaip ir ponios eksministrės Ūkio ministerijos valdymą. Daug skambių frazių, nuvalkiotų klišių, menką supratingumą realioje situacijoje ir skubotus vertinimus.

Miela Birute, ką Jūs laikote ultrapatriotizmu? Visose normaliose šalyse patriotizmas yra teigiamas reiškinys, o „ultra“ prideda aukštesnę skalę. Jei taip, tai esame super teigiami žmonės ir tokių kaip mes reikėtų daugiau. Norėčiau paklausti ar Jūs matėte visą performansą, ar tik skubate pareikšti savo nuomonę neįsigilinusi į realią situaciją? O galbūt tiesiog ginate savo bendrapartiečius Andrių ir Jolantą Bielskius (kuris, likimo ironija, yra dar ir Jūsų partijos vado A. Butkevičiaus patarėjas švietimo klausimais)? Ar Jūs žinote, jog tame neadekvačiame vaidinime buvo naudojami niekinantys himną veiksmai bei paveikslėliai su lytiniais organais? Jeigu Jūs to nesuvokiate, čia yra teisininko komentaras, o nurodytame vaizdo įraše galite matyti „kultūringąją“ performanso aplinką ir žeminančius veiksmus.

Nieko nuostabaus, jog Jūs ne tik nematote nieko blogo šitame „spektaklyje“, bet ir teigiate, jog jis Jums patiko. Jei būtų kitaip, matyt, nebūtumėte komunistinę praeitį turinčios partijos nare. Net Jūsų pasisakymas „Tie patys menininkus ir intelektualus ne kartą skundę ultrapatriotai ir jų veikla mums irgi kelia daug klausimų demokratinėje visuomenėje. Jų noras pasipuikuoti žiniasklaidoje neturėtų būti sutinkamas aplodismentais. Žiniasklaida ir politikai turėtų kritiškiau vertinti jų pasisakymus ir nesuteikti jiems lygiaverčio eterio su demokratinėmis idėjomis, nes tai padeda jiems žaisti „demokratijos žaidimą“, kurio eigoje pasislepia tikrieji nacionalistiniai tikslai.“ neatrodo panašus į demokratinės ir pilietinės visuomenės skatinimą Lietuvoje. Sakot, jog „ultradešinieji“ žavisi nedemokratiniais režimais? Ar tikrai? Tuomet kodėl mes remiame tiesioginės demokratijos idėją, jog referendumą būtų galima inicijuoti surinkus 100 000 piliečių parašų? Kodėl mes tai inicijuojame, o ne tokia demokratiška partija kaip Jūsų

O taip pat siūlyčiau pasižiūrėti į elementarų žodynėlį ką reiškia žodis „nacionalizmas“. Žinoma, žodynėlis turi būti neišleistas TSRS. Linkiu, jog Jūsų daugiau neišrinktų, ačiū.

Mielas Andriau Bielski, kaip profesorius, dėstantis teisinio profilio Lietuvos universitete, turėtumėte žinoti, jog kreiptis į teisėsaugos organus turi teisę visi Lietuvos piliečiai, net ir kažkoks „fašistas (dėl to pasiaiškinsime teisme) skustagalvis (tamsta irgi nelabai plaukuotas)“. Keista, jog Mykolo Romerio universitete, kurio rektorius savo 2012 metų ataskaitoje skelbia, jog „Aukštosios mokyklos siekis – išugdyti absolventą, gebantį ne tik siekti asmeninės darbo karjeros, bet ir kurti darbo vietas sau bei kitiems. Būtent tokia pozicija leistų ne tik išlaikyti daugiau jaunimo Lietuvoje, puoselėti ir išsaugoti Lietuvos tapatybę, bet ir optimistiškai žvelgti į šalies ateitį. Kultūra ir mokslas, kurių bene svarbiausi šaltiniai yra universitetai, sudaro tautinės tapatybės pagrindą.“, dėsto žmogus, kuris viešoje erdvėje tyčiojasi iš Tautinės giesmės. Ar tai deramas pavyzdys studentams? Tai stiprina studentų tautinę tapatybę? Aš suprantu, jog ponui Bielskiui gali nepatikti Lietuva bei jos simbolika, bet, kaip viešas asmuo, jis turėtų suprasti kaip reikia elgtis viešojoje erdvėje. Siūlyčiau tamstai pamąstyti ir valdyti savo elgesį bei išsireiškimus, nes diskredituojate profesoriaus laipsnį, valstybines ir universitetines institucijas.

Likusioms feministėms, anarchistėms ir dar visokioms -istėms bei aktorėms iš „sudegusio teatro“ galiu pasakyti, jog niekas čia nežada riboti meno (jei tai galima vadinti menu), bet nepamirškite, prieš reikalaudami teisių bei pagarbos, jog tai turi būti abipusis jausmas. Nėra logiška prispjaudžius ant daugumos tautos bei sulaukus pasipiktinimo rėkti, jog negerbiama meno laisvė. Menas, kuris negerbia kitų žmonių įsitikinimų ir jausmų taip pat neprivalo būti gerbiamas. Tad prašyčiau nesidangstyti garsiomis užsienio istorijomis ar vaizduoti, jog kažkokia sunki patriarchalinė ranka leidžiasi ant gležnų feminisčių pečių, o suvokti, jog gyvenate visuomenėje, kurioje dar išlikusi pagarba savo tautai, valstybei, istorijai bei jos simboliams. Mieliems skaitytojams norėčiau priminti, jog šios „menininkės“ priklauso anti valstybiniems dariniams (antifa, anarchizmas, trockizmas), kurie kvestionuoja Lietuvos valstybingumo idėją ir tyčiojasi iš viso to, kas brangu kiekvienam padoriam Lietuvos respublikos piliečiui. Pradedant nuo himno, Gediminaičių stulpų ir baigiant raginimu parduoti „fašistinės“ Lietuvos pilietybę. Tad Lietuvos piliečiams siūlyčiau būti budriems ir tokias iniciatyvas vertinti kritiškai, o Saugumui geriau atlikti savo darbą. Lietuvos valstybingumas, jo stiprumas ir tąsa yra mūsų visų bendras reikalas.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą